ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY


Co je aromaterapie ?


NA OBJEDNÁVKU
k odeslání: do týdne


AROMATERAPIE – CO TO JE

SILNÉ NÁSTROJE JEMNÉ TERAPIE
Aromaterapie je jemná holistická terapie spojující využití přírodní síly rostlin v podobě aromatických silic (éterických olejů) a dotyku ve formě relaxační masáže celého těla nebo jeho částí. Aromaterapie pracuje v souladu s přírodou, může pomoci najít ztracenou fyzickou, duševní i intelektuální rovnováhu, přinést relaxaci, zvýšit energii či zmírnit vlivy stresu. 
Profesionální aromaterapeutická péče od odborného aromaterapeuta je „k nezaplacení“ a vřele vám ji doporučujeme! Školený odborník přesně ví, po kterých vůních kdy sáhnout a taky, které části vašeho těla i vaší duše potřebují zrovna „opečovat“. 
Ovšem i vy sami můžete zkusit sílu účinků éterických olejů. Používat doma či v kanceláři aromalampu, namíchat si tělový regenerační olej či připravit voňavou relaxační koupel zvládne po prostudování účinků olejů více méně každý. A je to moc příjemná cesta, jak udělat dobře sobě i svým blízkým.
Základní technikou aromaterapie je masáž spojená s aplikací éterického oleje zředěného v tzv. „nosném“ rostlinném oleji. Funkcí „nosného“ oleje je pomoci lepšímu vstřebání pokožkou a současně obohatit celkové účinky terapie. 
Existují také další způsoby aplikace éterických olejů, a to jak pro terapeutický účinek, tak pro potěšení. Mezi nejbezpečnější a nejčastěji používané metody patří inhalace, koupele, obklady a masti. Méně obvyklé způsoby použití éterických olejů v praxi jsou osobní olejové parfémy a čichací soli. 

AROMATERAPIE – PŘÍNOS 
Skvělá kanadská aromaterapeutka a alternativní lékařka Vivian Lunny uvádí ve své knize Vůně života jako hlavní přínosy používání aromaterapie:
 Napomáhá zažívání
 Ulevuje od stresu a napětí
 Povzbuzuje imunitní systém
 Zlepšuje pružnost pokožky, redukuje strije
 Pomáhá odstranit běžné bolesti
 Zlepšuje krevní oběh
 Povzbuzuje a revitalizuje
 Pomáhá zvládnout náročné denní úkoly
 Pomáhá cítit se celkově lépe

VAŠE DOMÁCÍ AROMATERAPIE
Až se příště budete cítit trochu na dně, nazlobení, podráždění nebo smutní, ponořte se do vůní květin a éterických olejů a zkuste sami na sobě jednoduchou moc a sílu aromaterapie. Použijte některé z antivirových éterických olejů v dobách chřipkových epidemií ve vaší domácnosti, ulevte vašim blízkým od ucpaného nosu či zanesených dutin. Namíchejte si vlastní pleťový či tělový regenerační olej, připravte speciální relaxační koupel. Vytvořte originální domácí náladu díky pokojové vůni. Přidejte pár kapek éterického oleje do vody při vytírání a utírání prachu, nakapejte dvě kapky na filtr vysavače při luxování. 
Je to jednoduché, účinné, při dodržení základních pravidel naprosto bezpečné. A je to krásně voňavé. Taková může být vaše domácí aromaterapie. Přírodní vonné látky, a tedy i rostlinné silice, nás provázejí od nepaměti. Jejich vůně zjemňuje citlivost našich smyslů a vylaďuje nás do přirozené a ušlechtilé sounáležitosti s okolním světem. Připomíná nám i to, že štěstí a harmonie našeho žití leží na dosah ruky.
Potřebujete poradit? Klidně se na nás obraťte, rádi vám pomůžeme a doporučíme vhodné éterické oleje i další potřeby pro vaši domácí aromaterapii.

PROFESIONÁLNÍ AROMATERAPIE
Profesionální aromaterapeutické ošetření provádí odborní školení aromaterapeuti, jejichž studium trvá minimálně dva roky. Poskytovatelem odborného aromaterapeutického vzdělání v České republice je Institut aromaterapie pod hlavičkou Asociace české aromaterapie, která též spravuje databází odborných aromaterapeutů. Stránky AČA najdete na www.aromaterapie.cz.
Moderní aromaterapie využívá unikátní kombinaci klinicky i praxí ověřených faktů z mnoha oblastí:
 Léčebné vlastnosti éterických olejů
 Čichové ústrojí a smysl pro čich
 Psychologické vlivy éterických olejů
 Kůže, její prostupnost a důležitost doteku
 Terapeutické vlivy masáže a stimulace tlakových bodů
 Chemický, toxikologický a další výzkum éterických olejů pro kosmetický, farmaceutický a potravinářský průmysl
Profesionální aromaterapie používá éterické oleje pro úlevu při celé škále problémů fyzického i psychického původu. Odborný aromaterapeut je obeznámen s klinickými problémy a uvědomuje si odpovědně rozsah a účinnost zásahu do regeneračního procesu. Během posledních deseti let byly publikovány stovky odborných článků a studií o účinnosti éterických olejů v následujících oblastech: farmakologické studie, které se týkají celé škály problémů a zahrnují antioxidační, antibakteriální, antivirové, protiplísňové, protizánětlivé a protirakovinné účinky; studie klinické, s nejrůznějšími aspekty, jako například hojení ran, použití éterických olejů v zubním lékařství, použití éterických olejů u pacientů s Parkinsonovou chorobou a dalšími neurologickými problémy, a vliv éterických olejů na systém nervový, dýchací, gastrointestinální a srdeční.

SMYSLY V PRAVÉM SLOVA SMYSLU
Aromaterapie tedy využívá hlavně dva smysly – cit a čich. 
Cit – dotyk ovlivňuje fyzické tělo přímo jednak díky masážním pohybům a současně díky chemickým látkám, které proniknou kůží přímo do krevního oběhu a krví pak do vnitřních orgánů.
Čich – vůně působí na mozek a centrální nervový systém skrze čichové receptory v nose a samozřejmě tak také ovlivňují fungování celého organismu.
Toto je velmi zjednodušené vysvětlení základního působení aromaterapie.

AROMATERAPIE A CIT
Aplikace éterických olejů aromaterapeutickou masáží je metodou, jejíž účinnost je zvýšena psychologickým přínosem masáže samotné. Podporuje krevní oběh a tok lymfy, zlepšuje vodivost nervů, zklidňuje napětí a zvyšuje životní energii. Bezpečné a podpůrné terapeutické dotyky také dokáží navodit pocit emocionální pohody a maximální relaxace.
Samoléčba v tomto případě přináší trochu jiné účinky než aromaterapeutická kůra od zkušeného aromaterapeuta. Můžete si namíchat kvalitní a příjemnou směs, ale těžko si můžete lehnout, relaxovat a při tom si dát sami sobě hodinovou masáž. 
Skutečně dobrý terapeut má ve svých rukou magickou moc, jak vyladit vaše tělo. Navíc postupně s každým dalším ošetřením přizpůsobuje jak masážní směs, tak i masážní pohyby aktuálním potřebám vašeho těla.

AROMATERAPIE A ČICH
Čich je jedním z nejstarších smyslů. Pravděpodobně je utvořen po způsobu jednoduché chemické komunikace poprvé vyvinuté u jednobuněčných živočichů v prvopočátcích vývoje života na Zemi. U soudobého člověka byl v pořadí důležitosti „pro přežití“ evolucí nahrazen zrakem a sluchem. Čich přestal být tak významný hlavně díky vzpřímené poloze těla. Lidstvo začalo chodit po dvou a nos se tím jaksi vzdálil od pachových podnětů. 
Náš čich však stále zůstává velmi důležitou součástí vnímání vnějšího prostředí i sebe sama. To moc dobře vědí dnešní výrobci nekonečného množství aromatických produktů, jejichž vůně ovšem s „lesem“ nebo „loukou“ nemají absolutně nic společného a jsou samozřejmě i bez jakékoli terapeutické hodnoty. 
Důležitost čichu jako smyslu pro přežití dokazuje i fakt, že čichové buňky mají mimořádnou schopnost regenerace, obnovují se každých 30 – 40 dnů. Čich je také jediný smysl, jenž má přímý vstup do mozku. Chuť, zrak i sluch posílají informace ke zpracování zprostředkovaně. 
Ve světě údajně existuje na 400 000 různých pachů, člověk s běžným čichem jich rozezná asi 10 000 a má na to mezi 5 a 10 milióny čichových buněk. Porušený čich má vztah k depresím a stavům úzkosti. Čich je uznávaným diagnostickým prostředkem např. v ajurvédě či tradiční čínské medicíně a byl takto používán již od dob starých Řeků a Egypťanů.

Použitá literatura a zdroje:
Aromaterapie pro léčení duše – Gabriel Mojay, Vůně života – Vivian Lunny, Aromaterapie pro každého – Robert Tisserand, Aromaterapie Vůně a duše – Peter a Kate Damianovi, Tekuté slunce Rostlinné oleje – Jan Kusmirek, Rostliny v ajurvédě – David Frawley a Vasant Lad, Nebezpečné chutě Příběh koření – Andrew Dalby, Detoxikace léčivými oleji – David Frej a Jiří Kuchař, Listy aromaterapie 1999 – 2013, přednášky - Kateřina Svobodová, Adéla Zrubecká, Barbora Nováková, Gabriel Mojay
www.nobilis.cz, www.aromaterapie.cz

Zajímá vás něco na tomto zboží?
Zeptejte se nás. Odborně vám poradíme.RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video