ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY


Co je Fairtrade?SKLADEM V OBCHODĚ
k odeslání: ihned

Fairtrade se dá do češtiny volně přeložit jako spravedlivý obchod. Jedná se o partnerství spojující producenty, zaměstnance, dovozce, prodejce i kupující. Základem tohoto celosvětového hnutí je napomáhat lidem z ekonomicky málo rozvinutých zemí vyvážet výrobky a zemědělské plodiny za hranice svého státu, udržet rovné vztahy mezi výrobci, producenty i vývozci a zajistit spravedlivé dělení zisku plynoucí z těchto obchodů. Tento alternativní způsob obchodního partnerství se zaměřuje na ekonomický i sociální rozvoj malých zemědělců a řemeslníků a jejich komunit. Představuje celosvětové hnutí, které se snaží vrátit do mezinárodního obchodu základní etická pravidla a zásady, jichž se většina běžných obchodních společností dávno vzdala.


Značka FAIRTRADE na výrobku, poskytována mezinárodními organizacemi, kupujícímu říká, že k práci nebylo zneužíváno otrocké nebo dětské práce, výrobky nejsou skrytě dotovány zničeným životním prostředím, výrobce byl za svou práci náležitě odměněn a určitá část zisku byla použita k financování místních rozvojových projektů. Jedná se například o zřizování škol, zdravotnických středisek, zlepšování místní infrastruktury, zalesňování, protierozní opatření nebo zavádění kanalizace.


Základní cíle Fairtrade:

  • Zlepšit životní podmínky znevýhodněných výrobců zlepšením jejich přístupu na trh, posílením organizací výrobců, poskytnutím spravedlivých cen za výrobky a zajištěním kontinuity obchodních vztahů.

  • Rozvíjet příležitosti pro znevýhodněné výrobce, zvláště ženy a domorodé obyvatele, a chránit děti před zneužíváním v procesu výroby.

  • Zvyšovat informovanost spotřebitelů o negativním vlivu mezinárodního obchodu na výrobce tak, aby svou kupní sílu mohli využívat pozitivním způsobem.

  • Dávat příklad obchodního partnerství skrze vzájemný dialog, respekt a transparentnost.

  • Přispívat ke kampaním za změnu pravidel konvenčního mezinárodního obchodu.

  • Chránit lidská práva podporou rozvoje sociální spravedlnosti, environmentálně přijatelného chování a ekonomického zabezpečení.


Zajímá vás něco na tomto zboží?
Zeptejte se nás. Odborně vám poradíme.RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video