ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Mladé zelené výhonky aneb ječmen, pšenice, alfa alfa

 

MLADÉ ZELENÉ VÝHONKY

aneb JEČMEN, PŠENICE, ALFA ALFA hezky česky VOJTĚŠKA

(sepsala pro vás Kateřina Polívková – majitelka Obchodu pro Radost)

Tyto trávy jsou na trhu nejvíc vidět, z nich konkrétně ječmen tady u nás, ve světě spíše pšenice. Účinky se hodně překrývají a tak se zmiňujeme hlavně o ječmenné trávě.


Konkrétní „lidské“ zkušenosti s užíváním


„Kromě všude uváděných vědecky podložených faktů je ZELENÁ prostě dobrá a hned barvou lahodí oku, navozuje klid a pohodu po těle a po duši.  Všichni, kdo „zelené“ užíváme, se cítíme plni síly a vitality se stálým úsměvem na tváři. Znovu jsem se, po zimní pauze, s radostí vrátila ke konzumování ječmene i chlorelly. Teď, když nám slunce sílí a příroda se začíná probouzet, chuť na zelené přichází tak nějak sama.
Upřímně, já moc ráda jím. Chuť k jídlu mě nepřešla, ale mám pocit, že se nepřecpávám, že si umím říct dost a to mě moc baví. Také se mi začínají měnit chutě. A to tak, že opravdu dokážu rozeznat  dobré jídlo od méně dobrého, což je přímo fantastické. Jsem prostě nadšená, je mi moc dobře a přeji všem zažít podobné pocity
.“ Tolik naše prodejní asistentka Blanka.


Obecně máme na užívání velmi dobré reference, pár postřehů z obchodu uvádíme. Jde spíše o zajímavosti, neboť ty všude uváděné pozitivní účinky jsou samozřejmě potvrzené i ověřené.
Jeden náš stálý dobrý zákazník začal po extrémních dávkách chlorelly jemně žloutnout (a zplodil se svou přítelkyní dvojčátka) :-), mnoha uživatelům (včetně mě) začaly šedivé vlasy tmavnout do původní barvy. 
A další účinky – upravený apetit a mírný úbytek na váze, lepší trávení, víc energie, zlepšení stavu pokožky například. A je toho mnohem více…
Častá otázka je na obsah lepku, mladé výhonky ho neobsahují, protože se tvoří ve zralých obilných zrnech.


Mladý ječmen, občas nazývaný „Ječmínek“
Obsahuje široké spektrum minerálů, vitamínů, enzymů a je zdrojem životadárného chlorofylu a vlákniny. Ječmenná tráva obsahuje 18 aminokyselin z 20 existujících včetně 8 esenciálních, jež si tělo neumí vyrobit samo.
Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem bílkovin, ze kterých je tvořena každá buňka lidského organismu a jsou nepostradatelné pro buněčnou tvorbu, výživu, regeneraci a celkově pro zachování veškerých životních funkcí organismu.
Mladý ječmen dále obsahuje řadu aktivních enzymů – základních katalyzátorů téměř všech chemických procesů probíhajících v našem těle.
Ze širokého spektra vitamínů, minerálů a dalších hodnotných látek zmiňujeme vysoký obsah betakarotenu, vitamínů skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, hořčíku, železa, manganu, fosforu a zinku.
Velkým přínosem mladého ječmene obsah chlorofylu. Studie prokazují vliv chlorofylu na stimulaci růstu tkání a tvorby červených krvinek. Nejzajímavější je podobnost molekuly chlorofylu s molekulou hemoglobinu – krevního barviva.
Mladý ječmen má výrazný zásaditý efekt. Většina v současné době konzumované stravy způsobuje v lidském organismu kyselou reakci (cukr, rafinované potraviny, bílá mouka apod.). Překyselené tělo je pak živnou půdou pro řadu chorob a mikrobů, imunita (náš ochranný štít) je oslabována.
Lidské buňky nejsou schopny správně fungovat, pokud se vnitřní pH hodnota nepohybuje v poměrně úzkém rozpětí. Mladý ječmen obsahuje sodík, draslík, vápník a hořčík, které díky svému zásaditému charakteru pomáhají kyselé prostředí v těle neutralizovat a tím přispívají k optimálním funkcím organismu.


 

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si i náš další text o zelených potravinách tady.

Máte také nějaké „zelené“ zkušenosti? Podělte se s námi, napište nám.


Váš Obchod pro Radost

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video