ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Rostlinné oleje

ROSTLINNÉ OLEJE
koncentrovaná energie přírody výživná a pěstící
(sepsala pro vás Kateřina Polívková – studentka aromaterapie a majitelka Obchodu pro Radost)

Stránka je ve výstavbě :-))

K používání rostlinných olejů se pravděpodobně uchýlí všichni, kdo mají rádi přírodu a chtějí s ní spolupracovat. Životadárnou energii v olejích obsaženou využívá lidstvo již po tisíciletí. Oleje a tuky jsou pro život nezbytné – chrání a léčí.

Rostlinné oleje mají dva rovnocenné okruhy využití – vnější péči i pokožku a vnitřní výživu organismu. Kvalitní rostlinné oleje pronikají do nejhlubších vrstev kůže a jsou ideálními nosiči účinků éterických olejů. Na pokožku mají promašťující, hydratační a vyživující účinky. Výzkumné práce poukazují na skutečnost, že zevní použití rostlinných olejů přispívá ke zlepšení širokého spektra potíží jako např. záněty kloubů, suchá citlivá pokožka a další kožní problémy, alergie apod.
Rostlinné oleje jsou skvěle použitelné také ve studené kuchyni anebo jako obohacující doplňky stravy obsahující neuvěřitelné množství tělu prospěšných látek. V panenských rostlinných olejích se skrývá dokonalá výživa pro celý organizmus - nenasycené mastné kyseliny, vitaminy, lecitin a fytosteroly v dobře stravitelné podobě.

Rostlinné oleje a tuky pocházejí z ořechů a semen. Stromy, květiny, ovoce, každá kvetoucí rostlina má semena. Rostliny jsou živoucími organismy, jejich listy jsou v podstatě sluneční kolektory přeměňující energii. Dá se říci, že se rostliny zhmotňují ze sluneční záře. Květy slouží k oplodnění. A v jejích semenech jsou uloženy informace pro další život. Tedy podstatná reprodukční síla i potřebné živiny pro začátek nového života. Proto si např. ořechy tento poklad chrání tvrdou skořápkou. Díky ochraně vydrží velmi dlouho bez ztráty potence.

Níže najdete abecedně seřazený přehled nejpoužívanějších a běžně dostupných rostlinných olejů a tuků. Nabídka je veliká, oleje se v některých účincích shodují, mají různou vůni a chuť. Jak si tedy vybrat?
Zkoušejte použít intuici kromě „starých dobrých“ informací. Oleje můžete střídat i kombinovat. Stejně jako oleje jsou i lidé rozliční. Každému chutná a vyhovuje něco trochu jiného. Experimentujte a hrajte si. Při koupi se ptejte, kvalitní prodejce by měl poskytnout kvalitní informace, eventuálně i vzorky k vyzkoušení.


Složení, kvalita, původ a způsoby zpracování

Doplníme brzo… :-)


Seznam rostlinných olejů – účinky a použití

Arganový olej
Pochoutka marockých koz

Avokádový olej
Hruškovec přelahodný a jeho zelený olej

Brutnákový olej
Prastarý rostlina s krásným původním jménem „hvězdičník“

Olej z černého kmínu
„Láska v mlze“ sloužila dobře už faraonům

Dýňový olej
Potrava nebeských kvalit

Jojobový olej
Až rok bez vláhy uprostřed pouště

Karité – bambucké máslo - máslovník
Tajemství krásné pleti afrických žen

Kokosový olej
Univerzální prostředek s chutí a vůní tropického ráje

Konopný olej
Olej skvělých vlastností a lahodné chuti

Mandlový olej
Univerzální výživný olej

Meruňkový olej
RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video