ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Acai (Euterpe Olacera)

Acai ,čteno [Asají,] je jedním z pokladů amazonské džungle. Tato palma dorůstající výšky 25 m, které se daří zejména podél říčních toků, plodí malé ovoce. Plody jsou velké 1 - 2 cm v průměru, rostou v trsech. Trsy váží až 6 kg. Je to lahodné bobulovité ovoce chutnající trochu jako směs borůvek a čokolády. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání je barva tmavě purpurová.

Acai je tradiční součástí jídelníčku obyvatel Brazílie. Acai bylo dříve užíváno domorodými kmeny Amazonie jako energetický povzbuzovač při lovu a jako zdroj sexuální energie. Dodnes se s úspěchem užívá např. při náročném přecházení vysokých hor. Vysoce energetické ovoce navíc pomáhá budovat silný imunitní systém, bojovat s infekcemi, ochraňovat srdce, udržovat dobrou náladu a užívat si života.  


Acai je velmi bohaté na všechny tři omega mastné kyseliny 3, 6 a 9. Přestože v naší stravě konzumujeme většinou nadměrné množství tuků, často se nám nedostává právě nenasycených omega mastných kyselin, které snižují množství cholesterolu, podporují činnost srdce a cév a mají pozitivní dopad na zdraví a vláčnost kůže a pleti. Acai obsahuje i kyselinu linolovou (Omega 6) - polynenasycenou esenciální mastnou kyselinu, kterou lidské tělo potřebuje pro optimální funkci mozku a očí, správné proudění sexuální energie a vstřebávání důležitých vitamínů. Z vitaminů je acai zejména bohaté na beta-karoten (provitamin A) a vit. E, z minerálů pak na vápník (zdraví kostí, zubů, regulace srdečního rytmu a alkalická rovnováha) a fosfor (důležitý pro hustotu kostí a vstřebávání vitamínů skupiny B). 


V Acai je vyšší koncentrace antioxidantů než v jakémkoliv jiném známém ovoci. Antioxidanty redukují projevy stárnutí, stresu a nepříznivého životního prostředí. 


Mimořádné množství antioxidantů, které jsou nezbytné pro absorbci volných radikálů způsobujících degenerativní procesy v buňkách vč. rakoviny a stárnutí organismu, dělá acai zajímavou pro současného Evropana. Zvláště tělo starších lidí nedokáže samo produkovat jejich dostatečné množství a proto je důležité je přijímat v potravě. Acai obsahuje antioxidantů např. dvojnásobné množství než granátové jablko a šestkrát více než jejich tuzemský známý zdroj borůvky. Množství antioxidantů se měří v jednotkách ORAC (kapacita absorbce volných radikálů). Vyšší hodnoty lze naměřit pouze u kakaa, ostatní ovoce má výrazně nižší obsah ORAC. Zatímco pro prášek z acai se udává hodnota více než 500 jednotek ORAC (syrové acai má 185 jednotek), většina ovoce má méně než 50 jednotek. Pouze kustovnice čínská se 130 a černé maliny (pocházející ze Severní Ameriky) se 160 jednotkami se přibližují čerstvým plodům acai, avšak nikoli čistému prášku z acai (údaje byly převzaty z testů ORAC na  Brunswick Laboratories Wareham, USA). Antioxidanty se v acai nacházejí v podobě fenolů a antocyaninů, které jsou zodpovědné za tmavě modrou barvu plodů.


Acai obsahuje zhruba 44,2g vlákniny ve 100g ovoce, vláknina předchází zácpě, rakovině tlustého střeva a jiným onemocněním zažívacího traktu. Ovoce je oblíbené též pro snižování nadváhy.


Acai naleznete i v našem e-shopu, když kliknete zde.


 


RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video