ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Káva

Kávovníky jsou dřeviny, které jsou od malých keříčků až po relativně vysoké stromy. Plody jsou vejcovité a pod slupkou obsahují dvě zploštělá semena. Plod kávovníku postupně přechází od zelené až do sytě fialové barvy v době sběru. Pro růst kávovníku arabiky jsou ideální podmínky teploty mezi 15 až 25 stupni celsia, robusta vyžaduje tropické teploty. Dnes se víc jak 95 % produkce pěstuje na kávových plantážích. Zbylých 5 % se sbírá z takzvané „lesní kávy“ také označované za „divokou kávu“, která roste divoce například v etiopských horách na jihozápadě země. Kávovníky mají nejlepší produkci v polostínu, v Etiopii zpravidla rostou ve společnosti banánovníků, které vytváří patřičný stín. dostupné prameny se shodují na tom, že pravlastí kávy je Etiopie. Káva zde roste dodnes divoce, stejně jako v době, kdy si ji lidé všimli poprvé. Existuje domněnka, že jihozápadní území Kafa ji propůjčilo jméno. Jiná teorie hledá původ v arabském slově qahwa, což znamená vzrušující. Z Etiopie kávu rozšířili do celého světa Arabové, odtud označení arabica. Káva patří do čeledi mořenovitých, která obsahuje stovky rodů a tisíce jednotlivých druhů.
Na českém trhu lze získat jak robustu tak arabiku. Robusta je pěstována v nižších polohách, má větší výnosy a je odolnější. Jedná se tedy o levnější kávu s vyšším obsahem kofeinu, která tvoří téměř 40 % světové produkce kávy. Káva je ideálním prostředkem pro posílení koncetrace a zvýšení fyzického i psychického potenciálu. Jde navíc o velmi chutný nápoj. Kávu pijeme při různých příležitostech a každý sám na svém organismu pociťuje její účinky. Není rozhodně pravdou, že všechny kávy působí stejně, a že je tedy vlastně jedno, jakou kávu zvolíme. Kvalitní a jemné kávy nezatěžují organismus, zatímco silné kávy typu Robusta s vyšším obsahem kofeinu mohou být  značně zátěžové. Výsledná chuť kávy zpravidla závisí nejvíce na tom, jak kvalitně byla pražena a posléze skladována. Na našem e-shopu nabízíme výhradně kávu arabica obchodovanou v projektu fairtrade z pražské pražírny Mammacoffee.
RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video