ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Konopí

Je vyjímečnou rostlinou s mnohostranným totálním zhodnocením. Semena slouží jako výživa člověka a zvěře a poskytují kvalitní výživný olej, samičí květy vytváří omamnou pryskyřici a jsou užívány jako lék a afrodisiakum. Z listů se získávají pasty a nápoje, stonky dodávají pevná vlákna stabilní pro výrobu provazů, sítí, papíru, textilu, kořeny jsou lékařsky zpracovatelné a fungují jako jedinečné hnojivo, jsou li ponechány v zemi po sklizni.

Při tom všem je konopí velmi soběstačná rostlina, která nevyčerpává půdu v níž roste, nýbrž pomáhá ostatním rostlinám. Mnohonásobné užití konopí jako potravy, dodavatele surovin, léku a spirituálního omamného protředku je doloženo u mnoha ranných kultur – Číňanů, starých Indů, Germánů atd. Všude, kde konopí roste je využíváno lékařsky. Pěstování konopí pro tradiční zpracovatelské účely bylo v minulých desetiletích silně potlačeno.

Většina států Evropy a Severní Ameriky totiž přijala legislativní opatření, které sice bylo cíleno proti pěstování konopí jako zdroje omamných látek, avšak tyto restrikce velmi silně poznamenaly i tradiční pěstitelské oblasti. Nově přijatá legislativní opatření tak umožňují v zemích EU pěstovat speciální šlechtěné kultivary konopí setého, které splňují přísnou normu na velmi nízký obsah omamných látek. A tak se konopí seté opět vrací na evropská pole a stává se velmi sledovanou plodinou. Tentokrát nikoliv kvůli omamným látkám cannabinoidům, ale kvůli moderním možnostem využití konopí při výrobě energie, plastů, stavebních materiálů, krmiv či kosmetiky a léků.

Moderní lékařské výzkumy dokazují, že konopí je zcela unikátní léčivou rostlinou s obrovským množstvím prokazatelných léčivých účinků na lidský organismus. Neexistuje žádný jiný srovnatelný neškodlivý a lépe snášený prostředek. Má unikátní účinky při kožních problémech, zmírnění bolestí, různých neurologických diagnozách, následcích chemoterapie, při glaukomu. Nejnovětší studie prokázali obrovskou účinost např. při úrazech hlavy, kdy konopí pomáhá proti nepezpečnému otoku mozku, který má velmi často nenapravitelné trvalé následky. Nabízíme celou řadu produktů s obsahem konopí.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video