ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Levandule lékařská

Vůně klidu a čistoty. Její název pochází z latinského termínu lavare – mýti se, což ukazuje na antiseptické účinky její esence, které znali i Římané. Původem je levandule ze Středozemí. V kosmetice byla vždy uznávána jako prostředek oddalující stárnutí. K léčebným účelům se užívá ve formě nálevů a čajů. Levandule si získala pozornost Hildegardy z Bingenu, která ji doporučovala k udržení „čistého charakteru“. Snad nejznámější je levandule pro své hojivé účinky při popáleninách. Její přirozené antiseptické vlastnosti přispívají k rychlejší regeneraci buněk při poranění kůže a zmenšují riziko vzniku jizev.

Z energetického hlediska chladivá a poněkud sušší silice má velký význam zejména při léčbě „horkých“ onemocnění jako jsou infekce a záněty, vředy, migrény, kožní onemocnění nebo vysoký tlak. Podle čínské medicíny čistí stavy „horké vlhkosti“ ve spodním ohřívači, což znamená, že pomáhá při kolikách, kandidě, infekcích močového a pohladního ústrojí nebo střevních parazitech. V gynekologické oblasti působí hlavně tam, kde se projevuje stagnace, jako např. při bolestivé menstruaci nebo premenstruačním stresu.

Působí blahodárně na nervovou soustavu. Levandule pomáhá mysli kontrolovat emoce. Její konejšivé až analgetické účinky působí jako balzám při stavech nervového napětí, přecitlivělosti, podráždění, nespavosti a bušení srdce. Z toho důvodu není vhodná pro ty, kteří mají nízký tlak. Levandule vyčistí hlavu plnou starostí a zklidní přepracovaný mozek. Svůj význam má při závratích, omdlévání či hysterii. Dává klid duši a rozptyluje depresi.

Levandule jako náboženská bylina byla odedávna používána při obřadech a rituálech. Pálila se tam, kde se rodily děti, aby místo chránila před špatnými vlivy a přivítala do světa nový život. Je spojována se znamením Panny a planetami Merkurem a Saturnem. V magických zaklínadlech slouží k požehnání domova a přitahuje bohatství. Do života člověka vnáší stabilitu, zklidňuje rozbouřené emoce a přivádí je pod kontrolu rozumu. Podporuje vnitřní klid a rozhání deprese. Levandule je spojována s duchovní láskou a těm, kdo potřebují, pomáhá udržet celibát.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video