ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Maca

MACA (Lepidium Meyenii Walp)

Už před více než 2000 lety byla základní součástí jídelníčku původních obyvatel starého Peru, kteří využívali její schopnosti k posílení organismu, zvýšení energie, vytrvalosti a síly. Jedná se o celoroční rostlinu z čeledi brukvovitých, z níž se konzumují světlé hlízy podobné ředkvičce či pastiňáku. Roste a pěstuje se ve vysokých nadmořských výškách 3500 – 4500m peruánských a bolívijských And, v drsných klimatických podmínkách, kde se jí daří nejlépe. 

I dnes je významnou potravinou indiánských i hispánských obyvatel Peru. Pro své téměř zázračné schopnosti se stává čím dál oblíbenější i mimo Peru. Maca se řadí mezi silné adaptogeny, což jsou rostliny zvyšující odolnost organismu vůči stresovým situacím. Fungují na principu udržování homeostázy – rovnováhy všech tělesných systémů, na rozdíl od substancí zaměřených na jeden určitý symptom. Maca, jakožto adaptogen, je schopna významně zvýšit energii, pokud je to zapotřebí, ale v opačném případě nestimuluje víc než je třeba. Dle vědeckých výzkumů může Maca významně posílit imunitní systém a celkovou tělesnou vitalitu. Obsahuje 60-70% sacharidů včetně vlákniny a 10-14% vysoce kvalitního rostlinného proteinu, složeného z 19 aminokyselin včetně 7 esenciálních. Dále je významným zdrojem minerálů, především vápníku, železa, draslíku a jodu, obsahuje síru, zinek, mangan, hořčík, fosfor, selen a měď. Z vitamínů má vysoký podíl vitamínu C (20g pokryje denní doporučenou dávku), niacinu a vitamínu B6, i řadu dalších B vitamínů, včetně malého množství B12. Je bohatým zdrojem fytosterolů – rostlinných sterolů schopných odbourávat špatný cholesterol (jako jedna z jejich mnoha funkcí). 

Věhlas si Maca získala pro své pozitivní účinky na lidský organismus – navozuje rovnováhu hormonálního systému, pomáhá proti chronické únavě a špatné náladě, zlepšuje pamět, zvyšuje okysličení krve. Výrazně pomáhá ženám v období menopauzy, úspěšně se užívá ke zmírnění menstruačních obtíží. Vědecké výzkumy potvrdily pozitivní vliv na plodnost, přirozenou podporu sexuálních funkcí a afrodisiakální účinky, proto je často nazývána „peruánskou viagrou“. Dosud nejsou známy žádné negativní efekty užívání. 

Prášek lze konzumovat tak jak je, rozpustit jej ve vodě, či přidávat do ovocných koktejlů, čerstvých šťáv, rostlinných mlék, polévek, ovocných salátů, jogurtů, pudingů či zejména do různých dezertů a sladkých kreací. Dodává lehce mléčnou konzistenci i chuť, mírně nasládlou a jemně nahořklou, a proto se hodí ji přiměřeně dosladit. V Peru se tradičně pije jako ohřátý teplý oslazený nápoj.


Nabízíme nejkvalitnější Macu od několika dodavatelů v bio kvalitě v prášku a kapslích či tabletách a též jedinečný rozpustný energetický nápoj Macaccino. Nabídka produktů z Macy ZDE

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video