ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Meduňka lékářská

Vytrvalá bylina, hustě listnatá, je zasvěcena bohyni Dianě, Řekové ji před 2000 lety používali k léčení a nazývali ji „potěšením srdce“. Parcelsus ji nazval „elixírem života“. K získání 1 kg silice je zapotřebí 7 tun rostlin, proto je pravá meduňková silice velmi drahá.

Latinský název Melissa je odvozen od řeckého „melittena“ - včela. Řekové připisovali meduňce schopnost potěšit. Využívali ji také při bolestech zubů, astmatu a při hojení ran. Proslulý lékař Avicena považoval meduňku za rostlinu, která rozveseluje a posiluje vitalitu ducha. Paracelsus nazval meduňku elixírem života, věřil, že její užívání vede k obnově životní síly. Meduňková silice je antivirová, působí protikřečově na průdušky, pomáhá při nachlazení, snižuje horečku, podporuje pocení. Je vhodná při astmatu nervového původu a pro zmírnění kašle a bronchitidy. Posiluje trávení a používá se při zažívacích potížích. Je vhodná i při bolestivé menstruaci. Pomáhá snižovat tlak. Používá se také pro zmírnění bolestí migrény. Působí hojivě na pokožku a je vhodná při péči zejména o mastnou a nečistou pleť, k jejímu čištění a osvěžení.

V péči o psychiku působí meduňka sedativně a antidepresivně. Je vhodná při úzkostech, nespavosti, neklidu, napětí. Harmonizuje souznění ducha a mysli, nervově posiluje, vnáší do duše klid. Zabraňuje potlačení vzteku a ublížení, čímž otevírá prostor pro jejich zdravé zpracování. Ošetřuje všechny hluboké emoce související s mateřstvím. Doporučuje se při emočním zmatku, citové závislosti na někom či na něčem a při nedůvěře a obavách z budoucnosti.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video