ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Muzikoterapie

Cílené využívání zvuků a hudby k terapeutickým účelům. Hudba provází člověka od počátku života, kdy slyšíme tlukot srdce matky, šumění krve, hlas a další zvuky, které k nám doléhají a vytvářejí velmi zvláštní hudební skladbu. V přírodě vznikají neuvěřitelně sladěné melodie, kterými se člověk od nepaměti inspiruje.
Šamani po celá tisíciletí provozovali umění spojení hudby a rituálů k léčení. Muzikoterapie byla součástí života, ale v této době ještě nebyla takto označována. Velmi silně se rozvíjela v předoasijských kulturách, v Egyptě a v Řecku. V 19. století byla muzikoterapie spíše považována za šarlatánství. O systematickém rozpracování můžeme začít hovořit od poloviny 20. století, kde se již přiřazuje k  léčebným  metodám.


Nyní se u nás i ve světě začíná rozvíjet. Přes značné pokroky, kterými muzikoterapie prošla, lze tvrdit, že je stále v začátcích. Rozvíjí se různé druhy jako antroposofická, celostní, edukační, a další.

Celostní muzikoterapie je léčebný postup, který využívá hudbu, hlas, rytmus, vibrace a vše co s tímto souvisí k navození pozitivních změn v oblasti tělesné, duševní, emoční,  energetické a duchovní. Respektuje přírodní zákony, využívá nejstarších nástrojů, u kterých je zachováno přirozené ladění. Terapeut při zpěvu nepoužívá konkrétní skladby a texty, pouze jakousi prařeč, která by měla obsahovat ostatek zpěvných vokálů. Hudba svými specifickými prostředky proniká do hlubších vrstev osobnosti než mluvené slovo.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video