ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Rašelina

Rašelina je dnes uznávána po celém světě především pro své výjimečné regenerační vlastnosti a potenciální hojivé účinky.
Rašelinové koupele znaly již ve starém Řecku, ve střední Evropě se používají více než 200 let zejména pro léčbu artritidy a gynekologických potíží. V roce 1820 byly (v Evropě) poprvé zavedeny rašelinové koupele celého těla.

Intenzivní studium biochemických vlastností rašeliny začalo ve druhé polovině předminulého století. Byla zahájena výroba rašelinových výtažků a výluhů, které se používaly jako přísady do koupelí. Postupně bylo prakticky ověřeno, že léčba pomocí těchto produktů dosahuje impozantních výsledků. Současné rašelinové balneo přípravky se používají u celé řady onemocnění a sportovních zranění v mnoha oborech od dermatologie až po kosmetiku.


Rašelina je tvořena skupinou látek, které jsou přirozeným produktem zemního prostředí a vznikaly biologickou transformací organických materiálů prostřednictvím biologických procesů po dobu přibližně 8 000 let. Blahodárné byliny, traviny, a kvetoucí rostliny se postupem času transformovaly na botanickou hmotu. Unikátní molekulární struktura rašelinových hmot, obsahující celou řadu bioaktivních látek od kyselin až po zinek, je schopna efektivně teplotu. Rašelina je pravděpodobně nejrozšířenější organickou hmotou s obsahem uhlovodíku v zemním a vodním prostředí. Rašelina je světlé až tmavé barvy podle typu rozložení. Je aromatická, acidická, hydrofilní, s molekulárně flexibilními polyelektrolyty.

Z hlediska účinnosti převládá u peloidů význam fyzikální nad významem chemického složení - nejdůležitější je tepelné působení. Ochlazování peloidu probíhá asi 8x pomaleji, přičemž se v peloidní proceduře organismus prohřívá postupně a rovnoměrně. To vede k lepšímu prokrvení tkání, uvolnění napětí, a tím k analgetickému účinku.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video