ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Vykuřovadla

VYKUŘOVADLA A VYKUŘOVÁNÍ

Naše bohatá nabídka vykuřovadel a potřeb k vykuřování ZDE

Již před desítkami tisíci lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů, ať už to jsou byliny, větve jehličnatých stromů, pryskyřicí nasáklé dřevo, mají nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat jejich zdraví, dokáží vyléčit nemoci. Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou (současného člověka) návratu k přírodě, návratu k víře, stává znova aktuální.

V průběhu staletí, kdy vykuřování bylo součástí každodenního života, vybírali lidé jak z rostlinné, tak i živočišné říše mnoho produktů, jež se postupem času osvědčily a staly se z nich ty nejlepší vykuřovací látky. Tyto dovednosti se rozvíjely na mnoha místech celého světa. Ať už to byl starý Egypt, antické Řecko či Řím, Arábie, Indie, Japonsko nebo celá Amerika, všude tam se vykuřovadla používala jak pro náboženské, tak i čistě světské účely.

Vykuřovadla můžeme řadit do několika kategorií i podle různých způsobů. Většinou to je podle účinků, kdy nás zajímá, jakým způsobem to které vykuřovadlo působí, zda nás může uklidnit, dodat energii, posílit, zbavit stresu a nervozity, očistit nás nebo naše příbytky od negativních energií, přivolat spánek, podnítit milostnou touhu, uzdravit naše tělo atd. Můžeme také třídit podle toho, zda je použijeme k magickým, rituálním, obětním, šamanským či světským účelům. Podle místa původu, na celém světě máme několik velmi významných regionů, odkud můžeme vykuřovadla získat, ať už to je Severní Amerika, Indie, himalájská oblast, Čína a Japonsko, Sibiř a v neposlední řadě arabský svět.Použití vykuřovadel:

K čištění prostor a osob: andělika, asant, bílá šalvěj, cedr, colophyum, elemi, harmala, jalovec, jantar, kadidlo, kafr, kopál negro, kopál kaurský, lemongrass, levandule, palo santo, piniová pryskyřice, rozmarýn, sandarak, sweetgrass, tulasi, yerba santa, zemědým. Mají schopnost čistit atmosféru v místnostech, v nichž panovaly hádky, smutek…, dům nebo byt, do kterého se máte nastěhovat, všechny druhy veřejných místností, nemocnice, školící střediska. Můžete od negativních energií čistit i sebe nebo své blízké.

K uklidnění, uvolnění, při stresu a úzkosti: uklidňující: asant, anýz, badyán, benzoe, jalovec plod, jasmín, kadidlo, kafr, labdanum, lemongrass, levandule, myrha, opopanax, pačule, piniová pryskyřice, puškvorec, růže, santal.dřevo, styrax, tulasi. Nejlépe je používat navečer, případně doplnit tichou hudbou a světlem svíček. Nechte své starosti a napětí odletět s vonným kouřem.

K povzbuzení a nalezení síly: posilující je borovice, cedr, colophyum, damara, damiána, elemi, galbanum, guggul, harmala, puškvorec, jalovec, jantar, kafr, kopál, labdanum, puškvorec, rozmarýn, skořice, tonkové boby, yerba santa. Mnoho kadidel působí povzbudivě, obnovují sílu a mohou nám též pomoci nalézt vlastní potenciál, když se cítíme vyčerpaní. Při vykuřování si představujeme, jak se stoupajícím kouřem přibývá naše vnitřní síla.

K meditaci: andělika, anýz, badyán, benzoe, cedr, elemi, guggul, jantar, kadidlo, kafr, kopál, myrha, sandarak, santalové dřevo, styrax. Vykuřujte před začátkem meditace, vonným kouřem doprovázejte své modlitby anebo se nechte inspirovat pohledem do vlastního nitra.

K léčení: zejména dýchacích cest (benzoe, colophyum, eukalyptus, galbanum, gugul, jantar, jalovec, kadidlo, kafr, myrha, opopanax, piniová pryskyřice, sandarak, toluánský balzám, yerba santal), svalových křečích (anýz, cedr, jasmín, lemongrass), revmatismu (benzoe, gugul, gujakové dřevo, jalovec, jantar, kadidlo indické, kafr, peruánský a toluánský balzám), poruchách spánku (aloe, anýz, badyán, guggul, kadidlo, indické kadidlo, palo santo, styrax, tonkové boby, orlářka), porodech (sandarak). Možné je použití při léčebných postupech jako jsou reiki, masáže apod.

Pro lásku: asant, benzoe, damiána, guajakové dřevo a pryskyřice, guggul, jalovec plod, jasmín, labdanum, levandule, pačule, puškvorec,rozmarýn, růže, santal, skořice, styrax. Užijte si toto vykuřování ve dvou, podporuje láskyplnou atmosféru. Může povzbuzovat schopnost milovat.

Pro kreativitu: badyán, bílá šalvěj, cedr, damara, harmala, květ skořicovníku, labdanum, palo santo. Podporuje fantazii při malování, hudbě, psaní nebo jiné kreativní činnosti. Vykuřujte před a při těchto činnostech.
Jak vykuřovat – praktický návod

Vezměte kadidelnici, pokud je její součástí mřížka, uhlík položte přímo na ni, pokud ne, nádobku naplňte asi do tří čtvrtin pískem, který by měl být čistý a suchý, zbavený organických nečistot, nebo himalájskou solí. Písek ani sůl není třeba po každém vykuřování měnit, stačí odebrat již použitý uhlík se zbytky vykuřovadla.

Do pinzety čí kleští na uhlíky uchopte rychlozápalný uhlík a sirkou nebo zapalovačem ho zespoda zapalte. Počkejte 15-20 sec. než uhlík přestane jiskřit a vydávat kouř, položte jej do kadidelnice na písek. Po cca. dalších 30 sec., kdy se uhlík začne zbarvovat do šeda, již můžete na uhlík sypat vykuřovadlo. Uhlík hoří 20-80 minut (podle velikosti) a během této doby můžete kdykoliv podle potřeby vykuřovadlo přisypat. Z počátku dávejte vykuřovadla na uhlík méně, přidat se dá vždycky a většinou do míry, která je vám příjemná. Pro začátek doporučujeme množství o velikosti zrnka rýže, tedy opravdu maličko. Po určité době sami zjistíte, jak velká dávka vám vyhovuje. Výjimkou jsou např. očišťovací rituály, kdy by se mělo dát vykuřovadla více, aby byl prostor dostatečně zakouřen.

Pro vykuřování bylin a vonných dřev (např. orlářka drahocenná, palo santo, cedrové, guajakové dřevo) použijte slídový plátek Mica či vykuřovací pícku. 


Během hoření nenechávejte kadidelnici s uhlíkem bez dozoru, uhlík lze uhasit pouze vhozením do vody.


RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video