ČLÁNKY MASÁŽE KONTAKT OBCHODNÍ PODMÍNKY

Yacón

Roste planě i kulturně na svazích And až do výšky 3.300 m.n.m. Jedná se o jednoletou rostlinu s výškou od 1-1,5m., která se řadí do skupiny okopanin. Je hustě olistěná, s drobnými chloupky, listy oválné, středně velké. Květy drobné, plod je nažka. Množí se vegetativně, pomocí oddenkových hlíz. Je tradiční plodinou Inků. Její hlízy, připomínající protáhlé brambory se konzumují jako potravina, nejlépe v syrovém stavu. Ale lze i tepelně upravovat.

Celá rostlina obsahuje až 85 % sacharidů, převážně insulinu. Proto se v alternativní andské medicině doporučuje čaj z yaconu jako osvědčený prostředek na podporu léčby diabetes. Je vhodný i při redukčních dietách. Podporuje metabolické procesy v organismu a pomáhá regulovat hladinu krevního cukru. 

Yacon obsahuje cca 20 cenných aminokyselin, vlákninu, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor, karoten, vitamíny A, B1, B2, C a enzymy. Bulva Yaconu obsahuje až 67% fruktooligosacharidů (FOS). Dávají bulvám sladkou chuť a tato rostlina je považována za jejich nejbohatší zdroj. FOS jsou zvláštním druhem cukrů, které nejsou naším organizmem vstřebávány. Působí jako prebiotika, jsou „pokrmem” prospěšných bakterií v trávicím traktu. Předklinické výzkumy ukazují, že konzumace FOS může napomoci vzrůstu hustoty kostí a chrání před osteoporózou.

RADOSTA - obchod pro radost                     Charkovská 333/5, 101 00 Praha 10 - Vršovice, telefon: +420 731 105 495, eMail: info@darkyrucnivyroby.cz
WebDesign grafické studio PEOPLEART : pronájem e-shopů - tvorba internetových obchodů na pronájem


Originální dárky ruční výroby nebo přírodní kosmetika potěší ženy, muže nebo děti

V Obchodě pro radost naleznete originální dárky pro vaše nejbližší, jako jsou Originální nástěnné hodiny, duchovní předměty, krasohledy turecké kalhoty - kalhoty orient, nebo etnické hudební nástroje - etno hudební nástroje Katerorie přírodní kosmetika nabízí éterické oleje, přírodní deodoranty, konopná kosmetika - kosmetika z konopí a konopné semínko, přírodní kosmetika přírodní potravinové doplňky, přírodní doplňky stravy, zdravé doplňky, zdravé potraviny, potraviny bez lepku, potraviny bez cukru, superfood, superfoods, super potraviny nebo sladkosti pro diabetiky, potraviny pro diabetiky.

Originální dárky ruční výroby a kvalitní přírodní kosmetika v našem eshopu i kamenném obchodě

ZPĚTNÉ ODKAZY: : kožené kabelky a peněženky jako originální dárky : kosmetika z konopí : kvalitní profesionální kosmetika pro kosmetické salony : zahradní sekačky ALKO pro sekání přírody : filmové studio Praha a filmová produkce pro svatební video